Poseta državnog sekretara, Ivane Kovačević, školi u Visokoj

Visoka, 21. septembar 2011.

Volonterska akcija "Rekonstrukcija doma u Visokoj" je prošle godine proglašena za najbolju u okviru projekta "Mladi su zakon". Projekat je organizovalo Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije. Ove godine je akcija nastavljena. Kompletno se oprema prostor namenjen omladini, školi i meštanima. Tim povodom je gost omladine i škole u Visokoj bila Ivana Kovačević, državni sekretar u Ministarstvu omladine i sporta, u pratnji predstavnika Građanske čitaonice "Libergraf" iz Užica i NVO "Forca" iz Požege. Domaćini su je informisali o svojim planovima i aktivnostima. Gošća se, nakon toga, zadržala u razgovoru sa učenicima koji su istog dana imali aktivnosti vezane za izbore u Učeničkom parlamentu. Za kraj posete su ostali neformalni razgovori meštana i gostiju. Gosti su posebno bili oduševljeni odnosom meštana prema školi.

Meštani